GERÇEK SOHBET

Konuşuyoruz bolca konuşuyoruz ama, boşmu dolumu karşımızdaki bizi dinliyenler ne kadar konuşmada başarılı olduğumuzu yargılıyorlar. O kadar önemli’ki düşüncelerimizi anlatmak istediklerimizi bizi dinliyenlere aktarmak. Ve bir o kadar da Ustalık işiki ağzımızdan çıkan cümlelerle kendimizi onlara tanıtıp sevdirmek. Dikkatli net kelimelerle cümleler ortaya dökmekte bir o kadar zor. Siz bakmayın öyle etrafda paldır küldür konuşanlara, hani biz onlara “Boşboğaz” derizya, çok boşboğazdırlar. Lafların nereye gittiğini ve karşımdakine saygısızlık ettimmi diye düşünmeden konuşurlar. İnsan biraz konuşurken 2 düşünüp bir söyliyecek, ben bunu söylüyorum ama, doğru cümle kullandımmı yoksa yanlışmı anlaşılırım diye kendini frenlemeli.

YALANSIZ SOHBET

Sizde benim gibi aynı fikirdemisiniz bilemem ama Teknoloji geliştikçe internet başında daha fazla zaman öldürüp Sanal insanlarla yalanlı dolanlı Sohbet’ ler ortada dönmeye başladı haksızmıyım. Reel hayatta hayâl edipte elde edemediği İmaja bürünmek ve o kalıba girip oynamak insanlara o kadar kolay geliyor’ki, erkekleri ve bayanları bu şekil kandırmakla kendilerini usta oyuncu sanıyorlar.
Yalana neden ihtiyaç duyarsınız? Sizi siz olduğunuz için tanıyıp sevmeleri daha gerçek ve doğru olmazmı sizce. Iki gün sonra sizi daha yakından canlı canlı tanımak isteyecek, peki o zaman napacaksınız. Maskeniz o ana kadar takılı kalabilir ama sonrası yüzünüzden sıyrılıp düşecek. Yalana ihtiyaç duymayın o yüzden, Gerçek Sohbet’inizi yapın ben buyum deyin ne bir eksik nede bir fazla söyleyin. İnanın açık net geldiğiniz için o bayanın yada erkeğin gözünde bir kat daha değeriniz fazla olacak.

ADAM GİBİ SOHBET

Laf arasında daha çok erkekler bu tabiri kullanır “Adam gibi Sohbet et yoksa yol al” diye, sizdende çıkmıştır bu cümle belkide. Hani yemek yerken oturtmuşsundur masana bir dilim ekmeğine ortak etmişsindir, e birazda kafayı cilalamak istemiş damağınıza hafiften içinizi kızdıracak alkol isteği uyanmışdır da masanızdaki kişiyle içecek olursunuz. Sonra o alkol masasında içkininde etkisiyle diller dolanır, boş boş gereksiz konuşmalar ortaya dökülür sinirler zıplar. İşte o zaman oğlum adam gibi içip Sohbet edeceksen et yoksa ikile derler masayı b.k etmesin diye. Böyle gereksiz kişiler oluyor malesef, birazda kafayı cilalamışsa laf olsun torba dolsun eder. Bir iki kişi gülmüşse Muhabbet’ine sanarki iyi konuşuyorum oysaki millet dalga geçiyor idrak edemiyor.

KONUŞMAYI BİLMİYORSAN DİNLE

Toplum içerisinde Cafede, parktta, evde iş yerinde, tatillerde arkadaş topluluklarında bizede söz hakkı tanınırsa öneclikle neler anlatıyorlar, ben bu konuşmalara vakıfmıyım bilgim yeterlimi diye kendinizi sorgulayın öyle Sohbet’e dahil olun. Cahil insanla hiç kimse konuşmak istemez, biraz donanımlı olacak araştırmacı olacak, arkadaşlarıyla nelerde oturup konuşmaktan keyif alıyorsa o konularda bilgili olacakki itibar göre, yoksa bir kenarda sus pus onlar konuşur siz dinlersiniz birde bunlar ne anlatıyor’ki deyip bön bön suratlarına bakarsınız.
Konuşmak bizler için en büyük armağan konuşabilmekte, biz bunu değerlendirip kendimizi eğitemiyorsak güzel konuşanları oturup seyretmeli dinlemeliyiz. Nasıl karşıdakilerine kendilerini ifade ediyorlar neler konuşuyorlar, nasıl bir Türkçe anlatımıyla kendilerini dinlete biliyorlar. Bunları hep incelerseniz zamanla sizde onlardan biri olursunuz. Sizide beğeniyle dinleyen dostlarınız olur. Sevgiyle MaKaLemSin